Press "Enter" to skip to content

Trei perechi ale Școlii de Dans Sportiv Royal Steps, în Finalele Campionatului Național de 10 dansuri

În acest week-end la Brașov perechile royale au performat la cel mai înalt nivel în cadrul Campionatului Național de 10 dansuri, un maraton competițional al dansului sportiv.

După multiple runde de calificări a câte zece dansuri fiecare, runde care au durat pană la miezul nopții, perechile royale au reușit cu o prestație de excepție calificarea în finalele campionatului, situându-se astfel printre cele mai puternice perechi din România:

Tineret 10 Dansuri: Răzvan și Ștefania – Locul 6 în finala

Adulți 10 Dansuri Mark și Alexia – Locul 7 în finala

Seniori 10 Dansuri Ernestin și Carmen – Locul 2 în finala

Datorită acestor performante perechile royale vor fi convocate și anul acesta în Lotul Național al României. Sportivii royali au avut alături de ei pe antrenorii lor, Campionii Naționali ai României Andreea Silvana Haizar și Patrik Haizar care i-au asistat cu sfaturi și susținere psihologică pe parcursul întregii competiții.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *