Press "Enter" to skip to content

Aradul, prezentat în proiectul „EU Christmas Lights 2023”

Orașul Arad, prin intermediul Centrului Europe Direct Arad, face parte, și în acest an, din proiectul „EU Christmas Lights 2023”.

Târgul de Crăciun din Arad şi luminile sale festive se regăsesc în catalogul virtual creat de Europe Direct Madeira, aceștia recomandând turiştilor europeni oraşul nostru ca una dintre destinațiile de iarnă care merită vizitate. „Ne bucurăm că, prin intermediul Centrului Europe Direct Arad, putem promova orașul nostru la nivel internațional. Este al doilea an în care trimitem fotografii cu luminițele din Arad colegilor noștri de la Europe Direct Madeira, inițiatorii proiectului „EU Christmas Lights 2023” – a declarat Dorothea Elek, coordonator Centru Europe Direct Arad.

Sunt doar cinci oraşe, printre care şi Aradul, care reprezintă România în rândul țărilor europene, precum Italia, Franța, Danemarca, Finlanda, Austria, Croația care trebuie vizitate acum, în prag de sărbători.

Luminițele și decorațiunile de Crăciun din Arad sunt prezentate prin două imagini reprezentative: bradul din fața Palatului Administrativ şi târgul din Piața „Avram Iancu”.

Cele două imagini aparțin fotografilor Viorel Crișan și Marius Buta.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *