Press "Enter" to skip to content

Andreea și Patrik Haizar, la un pas de podium în Franța

Week-end-ul trecut pe ringul de dans din Franța s-au întrecut o parte din cele mai bune perechi de dansatori din lume, printre care și arădenii Andreea și Patrik Haizar.

După un maraton de trei runde și cu un dans extraordinar, cei doi au reușit calificarea în finala competiției internaționaleLyon French Open la categoria WDSF Senior 1 Latino.

Au câștigat locul 3 la Passo Doble și Jive și locul 4 la Samba, Cha Cha Cha și Rumba, iar în clasamentul final au fost la doar un pas de podium, câștigând locul 4 din 18 perechi participante din 8 țări.

”Mulțumim copiilor și sportivilor noștri de la Royal Steps Arad cât și părinților lor pentru susținere, energie pozitivă, gandurile bune și încurajări. Continuăm să fim un exemplu viu pentru comunitate, pentru sportivii noștri și pentru actuala și viitoarele generații de dansatori arădeni” – au declarat cei doi dansatori.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *